Absurdalna decyzja FIFA! Cardona jednak zagra na MŚ 2018!

12

FIFA ukarała reprezentanta Kolumbii Edwina Cardonę zakazem występów w pięciu meczach międzynarodowych. Piłkarz grupowych rywali Polaków będzie mógł jednak zagrać na MŚ 2018, gdyż dyskwalifikacja obejmuje jedynie spotkania… towarzyskie! 

Decyzja międzynarodowej federacji piłkarskiej wydaje się absurdalna. Tym bardziej, że prezydent FIFA zapowiadał niedawno surowe karanie wszystkich rasistowskich zachowań zawodników.

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Edwin Cardona otrzymał dyskwalifikację za swoje zachowanie w spotkaniu towarzyskim przeciwko Korei Południowej. Podczas spięcia z rywalami pokazywał gest skośnych oczu, co piłkarze z Azji uznali za obraźliwe. FIFA ukarała piłkarza grzywną w wysokości 20 tysięcy franków szwajcarskich oraz zakazem występów w pięciu meczach towarzyskich rozgrywanych w terminach FIFA.

Dlaczego federacja umożliwiła piłkarzowi grę na MŚ 2018? W uzasadnieniu czytamy, że rasistowskie zachowanie miało miejsce nie podczas eliminacji do mundialu, a sparingu, dlatego wykluczenie gracza z mistrzostw byłoby nieuzasadnione.

Przypominamy, że Kolumbia w Rosji zagra w grupie H. Jej grupowymi rywalami będą Japończycy, Polacy oraz Senegalczycy.

Zawodnicy z Ameryki Południowej w okresie przygotowawczym do mundialu rozegrają minimum cztery spotkania towarzyskie. Póki co potwierdzono, że zmierzą się z reprezentacją Francji.

Absurdalna decyzja FIFA! Cardona jednak zagra na MŚ 2018!
Oceń
etoto bonus na mundial