Australia ma trenera na mundial w Rosji!

11

Piłkarska reprezentacja Australii nareszcie ma trenera na mundial w Rosji. Szkoleniowiec ekipy z Antypodów został Bert Van Marwijk! 

Ojciec sukcesu zrezygnował

Popularne „Kangury” pozostawały bez trenera od listopada ubiegłego roku, kiedy ze stanowiska, tuż po awansie na MŚ 2018, zrezygnował Ange Postecoglou.

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Australia na mistrzostwach w Rosji zmierzy się w grupie C. Jej rywalami będą Francuzi, a także reprezentanci Peru i Danii. Mimo że gracze tego kraju nie są uznawani za faworytów, ich nowy trener zapowiada, że nie leci z drużyną na mundial tylko po to, by zaliczyć występ i szybko wrócić do domu.

Australia na mundialu 2018

– Nie jedziemy tam, by tylko uczestniczyć w imprezie. Chcę wygrywać mecze – powiedział Holender tuż po ogłoszeniu jego nazwiska przez australijską federację.

Jak kibice zareagowali na zatrudnienie Berta Van Marwijka? Dość pozytywnie, podobnie jak zarządcy futbolu w tym kraju. – To wielkie wydarzenie dla australijskiego futbolu. To szkoleniowiec na światowym poziomie – mówi Steven Lowy, szef związku.

Doświadczony trener

Bert Van Marwijk ma na swoim koncie wiele sukcesów trenerskich. W 2010 roku podczas mundialu w Brazylii awansował z Holandią aż do finału rozgrywek. Ostatnio trenował piłkarzy Arabii Saudyjskiej. Co ciekawe, wywalczył z nimi bilet na mundial, jednak tamtejsze władze nie porozumiały się z nim w sprawie nowej umowy, natomiast podpisały nową z Juanem Antonio Pizzim.

Australia ma trenera na mundial w Rosji!
5 (100%) 1 vote
etoto bonus na mundial