Australia z awansem do mistrzostw świata!

Mile Jedinak katem reprezentacji Hondurasu w drugim meczu barażowym o awans do mistrzostw świata. Piłkarze z Australii pokonali rywali przed własną publicznością aż 3:1, czym zapewnili sobie awans do MŚ 2018!

Pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0, co zapowiadało w rewanżu niesamowite emocje. Tymczasem w pierwszej połowie Honduras miał ogromne problemy z dotarciem do bramki rywali, a tym bardziej oddaniem celnego strzału.

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Gracze na murawie dość szybko zrehabilitowali się kibicom po bezbarwnej pierwszej części. W 54. minucie Jedinak egzekwował rzut wolny, który po niefortunnym rykoszecie zamienił się w samobój Maynora Figueroa.

Honduras nie zdołał wyrównać. Co gorsza, stracił dwa kolejne gole i to po rzutach karnych. Obie „jedenastki” zamienił na bramkę nie kto inny, jak Jedinak. Najpierw w 74. minucie, a później w 85.

Honor gości uratował Alberth Elis, który z najbliższej odległości skierował futbolówkę do siatki, wykorzystując zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym.

Dzisiaj w nocy poznamy ostatniego finalistę mistrzostw świata 2018. Będzie nim albo zespół Peru, albo Nowej Zelandii. Spotkanie barażowe rozpocznie się po godzinie 3 czasu polskiego.

Obejrzyj gole i skrót meczu Australia – Honduras!