Biało-Czerwoni kończą mundialową przygodę

1105

Panama, Maroko, Egipt – między innymi do tych drużyn dołączyła reprezentacja Polski po drugiej kolejce mistrzostw świata 2018. Biało-Czerwoni przegrali z Kolumbią 0:3 i tym samym stracili jakiekolwiek szanse na wyjście z grupy H.

Początek meczu w wykonaniu Polaków był nieco lepszy, niż w starciu z Senegalem. Niestety, nic z tego nie wynikało, bo Biało-Czerwoni przed polem karnym tracili jakikolwiek pomysł na grę. Po raz kolejny piłkarze Adama Nawałki w pierwszej połowie nie oddali żadnego celnego strzału na bramkę rywali.

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Gole online i obszerny skrót meczu Polska – Kolumbia TUTAJ!

Co najgorsze, jesteśmy jedyną drużyną na turnieju w Rosji, który jeszcze w pierwszych 45 minutach spotkania mundialowego nie trafił chociażby w golkipera ekipy przeciwnej. Jeżeli nawet poprawimy tę statystykę w pojedynku z Japonią, będzie to marne pocieszenie.

Kibice rep. Polski

Biało-Czerwoni schodzili do szatni, przegrywając 0:1. Gola dla Kolumbii zdobył Yerry Mina w 40. minucie i od tamtej pory było już tylko gorzej. Owszem, zdarzało nam się zabierać piłki rywalom w środku pola, ale nic wielkiego z tego nie wynikało. Warto wspomnieć o tym, że Kolumbijczycy również nie radzili sobie dużo lepiej. Do 65. minuty spotkania mieli na koncie oddany… jedno celne uderzenie na bramkę strzeżoną przez Wojtka Szczęsnego.

Nic dodać, nic ująć

Różnica między Polakami a Kolumbijczykami była jednak taka, że gdy ci drudzy mieli okazję do zdobycia gola… zdobywali go. W niedzielę jako drugi na listę strzelców wpisał się Radamel Falcao, który pozbawił reprezentantów jakichkolwiek nadziei. Na 20 minut przed końcem tak naprawdę kibice Biało-Czerwonych modlili się chociażby o remis, który przed godziną 20 wydawał się jedynie absolutnym planem minimum.

Polska kibicka w meczu z Kolumbią

Nadzieje na remis skończyły się w 75. minucie. Właśnie wtedy padł trzeci gol dla Kolumbii, który był dla nas przysłowiowym gwoździem do trumny. Mundialowej trumny.

W grupie H szanse na awans nadal mają trzy zespoły – Senegal, Japonia oraz Kolumbia. Wszystko rozstrzygnie się w ostatnich meczach. Niestety, Polska przeciwko drużynie z Azji będzie grała już tylko o honor. Z pewnością kibice Polaków nie tak sobie to wyobrażali.