Canarinhos polegli z Czerwonymi Diabłami

77

Brazylia nie powtórzy sukcesu sprzed 16 lat i nie zdobędzie tytułu mistrza świata. Canarinhos przegrali 1:2 z Belgią, odpadając tym samym z rosyjskiego mundialu.

Niespodzianka? Sensacja? Zaskoczenie? Nazwanie tego w ten sposób byłoby lekka przesadą. Brazylijczycy byli, co prawda, faworytami piątkowego ćwierćfinału, jednak ich rywalami była ambitna i pełna młodych gwiazd Belgia. Od razu było pewne, że Czerwone Diabły tanio skóry nie sprzedadzą. Nikt chyba jednak nie spodziewał się, że Canarinhos po pierwszej połowie będą przegrywać z nimi dwoma bramkami.

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Kto odpadł z MŚ 2018?

Brazylijczycy na drugą część meczu wyszli, a jakżeby inaczej, zmotywowani jak nigdy wcześniej na rosyjskim turnieju. Powietrze uszło z nich jednak dość szybko. W pewnym momencie nie reprezentowali swoją postawą większej wiary, a wszystko, na co było ich stać, to bezsensowne symulowanie i próby wymuszenia stałych fragmentów gry.

Światełko w tuneli dla drużyny z Ameryki Południowej pojawiło się w 76. minucie. To wtedy Augusto zdobył kontaktowego gola, który całkowicie zmienił obraz gry – Belgowie wydawali się nieco speszeni i zawiedzeni, a Canarinhos wyglądali tak, jak by doładowali się tajemniczą energią.

Chociaż z zastrzykiem dodatkowych sił, Brazylia nie była w stanie wyrównać i doprowadzić do dogrywki. Po ostatnim gwizdku musiała tym samym przełknąć gorycz porażki. Canarinhos na pewno jeszcze nie pogodzili z kolejnym mundialem bez złota.

W pierwszym półfinale MŚ 2018 Belgia zmierzy się z Francją. Wiadomo już zatem, że w najlepszej czwórce nie będzie żadnego zespołu spoza Europy.

Fernandinho (0:1):

De Bruyne (0:2):

Augusto (1:2):