Dwa debiutanckie gole Jakuba Świerczoka!

Jakub Świerczok zdobył dwa gole w swoim pierwszym meczu w barwach nowego klubu. Łudogorec Razgrad wygrał mecz towarzyski z rosyjską Baltiką 3:1.

Wymarzony początek

Napastnik reprezentacji Polski pomógł swojej drużynie w trudnych momentach. Swojego pierwszego gola zdobył w 60. minucie sparingu, dzięki czemu Łudogorec prowadził 2:0. Były zawodnik Zagłębia po raz drugi pokonał golkipera rywali na niespełna dziesięć minut przed końcem spotkania. Była to jednocześnie ostatnia bramka meczu.

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Fakt, że Świerczok dostał tak szybko szansę gry w swoim nowym klubie powinien być dobrą wiadomością dla wszystkich kibiców reprezentacji. Wiele wskazuje na to, że Polak będzie jednym z podstawowych zawodników drużyny z Razgradu. Swoim pierwszym występem w nowej drużynie udowodnił, że jest w formie i ma ogromny piłkarski potencjał.

Kadra Polski na mundial 2018

Adam Nawałka podczas marcowych zgrupowań będzie sprawdzał większość kandydatów do gry w kadrze podczas rosyjskiego mundialu. Nie wiadomo, czy Świerczok dostanie szansę na pokazanie swoich umiejętności. Gdyby się tak jednak stało, może mieć szansę na to, by polecieć na mundial i pomóc drużynie narodowej w walce o najważniejsze trofeum naszego globu.

Polska na mistrzostwach świata, które rozpoczną się w czerwcu tego roku, zmierzą się w grupie H z Kolumbią, Japonią oraz Senegalem.

Transfer Świerczoka

Jakub Świerczok przeszedł do klubu Łudogorec Razgrad z Zagłębia Lubin. Zawodnik podpisał z bułgarską drużyną czteroletni kontrakt, a jego były polski pracodawca otrzymał milion euro.

Mistrzowie Bułgarii w tym sezonie grają w Lidze Europy. W 1/16 finału tych rozgrywek zmierzą się z AC Milanem. Pierwszy mecz zaplanowany jest na 15 lutego, rewanż – tydzień później.