„Football’s coming home”, czyli MŚ 2030 w Anglii

57
„Football's coming home”, czyli MŚ 2030 w Anglii

Angielski naród ponownie zakochał się w piłkarskiej reprezentacji. Tamtejsze ministerstwo już rozpoczęło kampanię promującą kandydaturę organizacji mistrzostw świata 2030.

Reprezentacja Anglii zaprezentowała się na MŚ 2018 z bardzo dobrej strony. Nic dziwnego, że kibice na Wyspach czwarte miejsce mundialu, mimo że nie do końca najlepsze, traktują jako spory sukces.

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Wszystko wskazuje na to, że Anglia będzie chciała zorganizować mistrzostwa świata w 2030 roku. Hasłem przewodnim imprezy, a jakżeby inaczej, będzie „Football’s coming home” (Futbol wraca do domu). Piosenka o takim samym tytule w ostatnim czasie była najczęściej odsłuchiwanym utworem w Wielkiej Brytanii.

„Nadszedł czas, aby wykorzystać odnowioną pasję do drużyny narodowej i wreszcie przynieść futbol do domu” – mówiła ostatnio w parlamencie brytyjska minister sportu, Shadow Rosena Allin-Khan.

Przypominamy, że najbliższy mundial odbędzie się w Katarze w 2022 roku. Po raz pierwszy w historii mistrzostwa świata zorganizowane zostaną w listopadzie oraz grudniu. Taką decyzję podjęto ze względu na upalne lata, jakie panują w czerwcu i lipcu nad Zatoką Perską.

„Football’s coming home”, czyli MŚ 2030 w Anglii
Oceń
etoto bonus na mundial