Kompromitacja Argentyny w meczu z Chorwacją

276

Nokaut, upokorzenie, dominacja, mecz do jednej bramki – spotkanie Argentyny z Chorwacją można by było określić w wielu słowach. Leo Messi i jego koledzy z drużyny przegrali 0:3 i tym samym pozwolili Chorwatom awansować do fazy pucharowej!

Po pierwszej połowie nic nie wskazywało na to, że mecz zakończy się aż tak wysokim wynikiem. Worek z golami rozwiązał się w 53. minucie, a wszystko za sprawą fatalnego błędu bramkarza Argentyny. Później dla piłkarzy z Ameryki Południowej było już tylko gorzej.

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Nadzieję Argentyńczykom na korzystny rezultat skradł Luka Modrić, który popisał się w końcówce spotkania fenomenalnym uderzeniem zza pola karnego. Kropkę nad „i” postanowił natomiast Ivan Rakitić, który wraz z kompanami z zespołu dosłownie ośmieszył defensywę piłkarzy w pasiastych koszulkach.

Sytuacja w grupie D nie jest zbyt korzystna dla Argentyny. Jutro odbędzie się spotkanie Nigerii z Islandią, które może wiele wyjaśnić. Pewni awansu, póki co, są jedynie Chorwaci. Przed resztą droga do fazy pucharowej jeszcze się nie zamknęła.

Argentyna – Chorwacja 0:3 (0:0) – Obejrzyj gole z meczu i skrót!
0:1 – Ante Rebić 53′
0:2 – Luka Modrić 80′
0:3 – Ivan Rakitić 90+3′

Składy:

Argentyna: Wilfredo Caballero – Gabriel Mercado, Nicolas Otamendi, Nicolas Tagliafico, Eduardo Salvio (56′ Cristian Pavon), Javier Mascherano, Enzo Perez (68′ Paulo Dybala), Marcos Acuna, Lionel Messi, Sergio Aguero (54′ Gonzalo Higuain), Maximiliano Meza.

Chorwacja: Danijel Subasić – Sime Vrsaljko, Dejan Lovren, Domagoj Vida, Ivan Strinić, Ivan Rakitić, Marcelo Brozović, Ante Rebić (57′ Andrej Kramarić), Luka Modrić, Ivan Perisić (82′ Mateo Kovacić), Mario Mandzukić (90+3′ Vedran Corluka).

Żółte kartki: Gabriel Mercado, Nicolas Otamendi, Marcos Acuna (Argentyna) oraz oraz Ante Rebić, Mario Mandzukić, Sime Vrsaljko (Chorwacja).

Sędzia: Rawszan Irmatow (Uzbekistan).