Kto nowym trenerem Australii?

10

Australijska Federacja Piłkarska powołała dziesięcioosobowy zespół ekspertów, którego zadaniem jest wyłonienie najlepszego kandydata na stanowisko trenera pierwszej reprezentacji. 

„Kangury” po awansie straciły selekcjonera Ange Postecoglou, który musiał zrezygnować z posady ze względów prywatnych. Mimo że od konferencji pożegnalnej minął już prawie miesiąc, w Australii nadal nie wybrano nowego trenera.

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Do niedawna władze australijskiej federacji za wszelką cenę chciały zatrudnić osobę urodzoną w kraju. Teraz nie wykluczają jednak żadnej kandydatury, nawet zza granicy. – Nie wykluczamy żadnej opcji – oznajmił dyrektor wykonawczy związku, David Gallop.

W dziesięcioosobowej grupie powołanej przez federację znaleźli się byli piłkarze, między innymi, Mark Schwarzer, Mark Bresciano i Stan Lazaridis. Lokalne media twierdzą, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest zatrudnienie Svena-Gorana Erikssona.

Eriksson zapytany o ewentualną pracę w Australii nie krył, że byłby zainteresowany podjęciem takiego wyzwania. – Oczywiście, że byłbym zainteresowany. To wielkie wyzwanie, wielki piłkarski kraj, który po raz kolejny wystąpi w mistrzostwach świata – powiedział były trener, między innymi, reprezentacji Szwecji.

Kto nowym trenerem Australii?
Oceń
etoto bonus na mundial