Lewandowski strzelił gola i… nie podał ręki trenerowi

8

Bayern Monachium przegrywał w sobotę z FC Koln 0:1, ale wystarczyły dwie minuty, by wyszedł na prowadzenie. Bramkę na 2:1 zdobył Robert Lewandowski, który w trakcie spotkania podpadł trenerowi bawarskiej drużyny.

W ostatnim czasie nie brakuje informacji o Lewandowskim oraz jego podejściu do treningów w Bayernie. Niemieckie media piszą o tym, że Polak nie przykłada się wystarczająco do treningów oraz coraz częściej popada w konflikty z kolegami z drużyny. Niektórzy widzą w tym zmęczenie całym sezonem, natomiast inni doszukują się wymuszenia transferu do Realu Madryt.

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Mimo że kapitan reprezentacji Polski zdobył w sobotę gola, a jego zespół ponownie wygrał w lidze, po meczu mówiło się głównie o jego nietaktowym zachowaniu względem trenera Bayernu. „Lewy” został zdjęty z boiska w 78. minucie. Jupp Heynckes skierował dłoń w jego stronę, ale ten całkowicie to zignorował. Takie zachowanie nie spodobało się zarówno szkoleniowcowi, jak i monachijskim kibicom.

– My napastnicy jesteśmy egoistami i myślimy o swoim dorobku bramkowym. Wiem to z własnego doświadczenia. W Bayernie o zmianach decyduje jednak trener i każdy piłkarz musi się temu podporządkować. Ja jestem tutaj szefem – nikt inny. Po meczu rozmawialiśmy i powiedział, że był rozczarowany zmianą. Już o tym zapomnieliśmy – powiedział na konferencji prasowej po meczu z Koln, Jupp Heynckes.

Lewandowski na MŚ 2018

Lewandowski ma być filarem polskiej kadry na MŚ 2018. Ostatnio nie prezentuje jednak wyjątkowo dobrej formy. W Lidze Mistrzów nie zdobył bramki w pięciu meczach z rzędu, a w lidze także nie popisuje się fenomenalną skutecznością.