Mbappe bohaterem Francji w 1/8 finału!

62

Reprezentacja Francji zapewniła sobie miejsce w najlepszej ósemce mistrzostw świata w Rosji. „Trójkolorowi” w pierwszym spotkaniu 1/8 finału mundialu pokonali Argentynę. Dwa gole zdobył młodziutki Kylian Mbappe!

Przed meczem faworytem starcia byli Francuzi. Trudno się dziwić, biorąc pod uwagę, że Argentyna awans do fazy pucharowej uzyskała rzutem na taśmę dopiero w ostatnim meczu w grupie.

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Początek wskazywał na to, że drużyna z Europy dość szybko poradzi sobie z rywalami. Jeszcze przed upływem kwadransa gola z rzutu karnego zdobył Antoine Griezmann, jednak zamiast zmobilizować kolegów z ekipy, posunął do przodu Argentyńczyków. Ci wyrównali stan gry jeszcze przed przerwą po pięknym golu Angela Di Marii.

Dla graczy w pasiastych koszulkach druga połowa lepiej rozpocząć się nie mogła. W 48. minucie Gabriel Mercado strzelił gola na 1:2, dając kibicom nadzieję na pozytywny scenariusz po ostatnim gwizdku arbitra.

Do 90 minuty po golu numer trzy było jednak jeszcze sporo czasu. A ten idealnie wykorzystali Francuzi. Najpierw na 2:2 strzelił Benjamin Pavard, a potem – już na nieco ponad 20 minut przed końcem – Kylian Mbappe dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, czym zapewnił zespołowi nieoceniony komfort psychiczny.

Co oczywiste, Argentyna w końcówce starała się ze wszystkich sił na doprowadzenie co najmniej do dogrywki. W 93. minucie bramkę zdobył Sergio Aguero. To jednak nie wystarczyło. Trzeba jednak przyznać, że zadanie było jednak wyjątkowo ciężkie, tym bardziej, że to Francja tego dnia była lepiej dysponowana.

Francja w ćwierćfinale zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Urugwaj – Portugalia, który odbędzie się 30 czerwca o godzinie 20.

Obejrzyj gole i skrót meczu Francja – Argentyna!

Francja – Argentyna 4:3 (1:1)
1:0 – Antoine Griezmann (k.) 13′
1:1 – Angel Di Maria 41′
1:2 – Gabriel Mercado 48′
2:2 – Benjamin Pavard 57′
3:2 – Kylian Mbappe Lottin 64′
4:2 – Kylian Mbappe Lottin 68′
4:3 – Sergio Aguero 90+3′

Składy:

Francja: Hugo Lloris – Benjamin Pavard, Raphael Varane, Samuel Umtiti, Lucas Hernandez, N’Golo Kante, Paul Pogba, Kylian Mbappe Lottin (89′ Florian Thauvin), Antoine Griezmann (83′ Nabil Fekir), Blaise Matuidi (75′ Corentin Tolisso), Olivier Giroud.

Argentyna: Franco Armani – Gabriel Mercado, Nicolas Otamendi, Marcos Rojo (46′ Federico Fazio), Nicolas Tagliafico, Enzo Perez (66′ Sergio Aguero), Javier Mascherano, Ever Banega, Cristian Pavon (75′ Maximiliano Meza), Lionel Messi, Angel Di Maria.

Żółte kartki: Blaise Matuidi, Benjamin Pavard, Olivier Giroud (Francja) oraz Marcos Rojo, Nicolas Tagliafico, Javier Mascherano, Ever Banega, Nicolas Otamendi (Argentyna).