Peru ostatnim finalistą mistrzostw w Rosji!

3

Reprezentacja Peru została 32. zespołem, który uzyskał awans do przyszłorocznych mistrzostw świata w Rosji. Piłkarze z Ameryki Południowej pokonali w dwumeczu barażowym Nową Zelandię.

Peru to 10. drużyna w rankingu FIFA, natomiast Nowa Zelandia w tym zestawieniu zajmuje lokatę w drugiej 100. Trudno się dziwić, że faworyt według bukmacherów był jeden. Po pierwszym meczu, gdy Nowozelandczycy skutecznie bronili się przed rywalami i udało im się zremisować 0:0, wielu zwiastowało niespodziankę. Ta jednak ostatecznie nie nadeszła.

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

W rewanżu Peru śmielej atakowało i niemal od pierwszego gwizdka robiło wszystko, by strzelić gola. Mimo sporego zaangażowania, upragniona bramka przyszła dopiero w 28. minucie. Jej zdobywcą został Jefferson Farfan.

Marzenia o awansie Nowej Zalendii tak naprawdę całkowicie wybił z głowy dopiero Christian Guillermo Ramos. To on w 65. minucie pokonał golkipera Marinovicia i tym samym zapewnił swojemu krajowi powrót na mistrzostwa świata po… 36 latach!

Reprezentacja Peru podczas losowania, które odbędzie się 1 grudnia, będzie przydzielana do grupy MŚ z koszyka numer dwa, razem z takimi potęgami jak Hiszpania, Szwajcaria, Anglia, Kolumbia, Meksyk, Urugwaj i Chorwacja.

Obejrzyj gole i skrót z meczu Peru – Nowa Zelandia!