Polska – Korea Płd z rekordem oglądalności!

3
Polska - Korea Płd z rekordem oglądalności!

W najlepszym momencie mecz towarzyski pomiędzy Polską a Koreą Południową oglądało na antenach TVP blisko 10 milionów telewidzów – informuje portal Meczyki.

Mało kto spodziewał się, że starcie Biało-Czerwonych z drużyną z Azji będzie cieszył się aż tak ogromnym zainteresowaniem. Średnio sparing oglądało 8,5 miliona widzów, co jest najlepszym wynikiem w historii jeśli chodzi o mecze towarzyskie reprezentacji Polski.

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Adam Nawałka podczas meczu z Koreą sprawdzał różne warianty taktyczne, a także dał szansę zadebiutować Tarasowi Romanczukowi. Po pierwszej połowie nasza drużyna narodowa prowadziła 2:0 po golach Roberta Lewandowskiego i Kamila Grosickiego. W ostatniej części meczu gra Polaków wyglądała już znacznie gorzej – stracili dwie bramki w ciągu dwóch minut. Dopiero w doliczonym czasie gry po bramce Piotra Zielińskiego nasi reprezentanci zapewnili sobie zwycięstwo.

TVP posiada obecnie prawa telewizyjne na wyłączność do wszystkich spotkań reprezentacji Polski – zarówno towarzyskich, jak i o punkty. Najbliższy sparing drużyny Adama Nawałki odbędzie się 8 czerwca w Poznaniu. Rywalami Polaków będzie tego dnia Chile. Próba generalna przed mundialem 2018 zaplanowana jest na 12 czerwca. Dwa dni przed oficjalnym otwarciem MŚ 2018 gracze z Polski zagrają przeciwko Litwinom.