Rewanż na zero. Chorwacja awansowała do MŚ!

8

To nie był rewanż na miarę walki o miejsce na mistrzostwach świata. W drugim spotkaniu barażowym pomiędzy Chorwacją a Grecją padł bezbramkowy remis. Dzięki zaliczce z pierwszego meczu to zawodnicy z Bałkanów zdobyli awans na imprezę w Rosji!

W pierwszym meczu padł wynik 4:1 dla Chorwacji. Nic dziwnego, że to Grecy wyszli na mecz bardziej zmotywowani i skorzy do ataku na bramkę rywali. Chęci okazały się niewystarczające, bo w ciągu 45 minut żaden z zespołów nie zanotował żadnego celnego strzału. Bramkarze nie mieli zbyt wiele pracy, a kibice na trybunach zaczęli tracić nadzieję w sukces swojej reprezentacji.

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Ci, którzy w drugiej części spotkania liczyli na emocje, bez wątpienia bardzo się zawiedli. Pierwszy, a zarazem jedyny, celny strzał padł dopiero w 78. minucie spotkania. Wówczas gospodarzom udało się skierował piłkę do siatki. Radość z gola nie trwała długo, gdyż sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, sygnalizując pozycję spaloną. Jak pokazały pomeczowe powtórki, była to jak najbardziej słuszna decyzja.

Nie znamy jeszcze tylko dwóch europejskich finalistów przyszłorocznych mistrzostw świata. W poniedziałek powalczą o awans Włosi i Szwedzi, natomiast we wtorek – Irlandczycy oraz Duńczycy.