Senegalska gwiazda: Polska, Kolumbia i Japonia? Nie mogło być lepiej!

19

Senegalczyk Papa Bouba Diop, który od kilku lat jest już piłkarskim emerytem, uważa, że koledzy z reprezentacji jego kraju nie mogli w fazie grupowej MŚ 2018 trafić na lepszych rywali. – Po prostu lepiej się nie dało – komentuje. 

Diop grał w barwach Senegalu w pamiętnym dla tego kraju mundialu w 2002 roku. Zwycięstwo w meczu otwarcia z ówczesnymi mistrzami świata, Francuzami, a później awans aż do ćwierćfinału, pokonując po drodze, między innymi, Szwecję. Według 39-letniego pomocnika w Rosji drużyna ma szansę osiągnąć jeszcze więcej. – Dzięki takiemu losowaniu obecni piłkarze mogą osiągnąć jeszcze więcej niż my w 2002 roku. I życzę im tego. Doszliśmy do ćwierćfinału, a oni spokojnie mogą to powtórzyć. Zakwalifikują się z grupy dalej i będzie dobre. Jest to jak najbardziej wykonalne – powiedział.

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Mimo że była gwiazda reprezentacji Senegalu nie kryje zadowolenia ze składu grupy H, ma świadomość, iż na mistrzostwach nie ma słabych drużyn. Jest także zdania, że każdy poważnie myślący o osiągnięciu czegoś więcej, niż wyjście z grupy, nie może bać się żadnego rywala, nawet takiego z najwyższej póki. – Jeśli kwalifikujesz się na mundial, to nie masz wyboru. Nie jesteś tam, aby starać uniknąć się Francji czy innego zespołu – powiedział Diop. – Jeśli chcesz być wielki, musisz mierzyć się z wielkimi i pokonywać ich – dodał.

Senegal batalię o mistrzostwo świata rozpocznie spotkaniem z Polską. Pierwszy gwizdek tego spotkania zaplanowano na 19 czerwca na godzinę 17. Kalendarz meczów MŚ 2018 – zajrzyj i zobacz, jak wygląda dokładny terminarz!

Senegalska gwiazda: Polska, Kolumbia i Japonia? Nie mogło być lepiej!
5 (100%) 1 vote
etoto bonus na mundial