Świetny występ Mateusza Klicha w Holandii!

2

Mateusz Klich zaliczył aż dwie asysty w meczu ligowym. Drużyna Polaka, FC Utrecht, pokonała Rodę JC Kerkrade 4:1.

10-krotny reprezentant Polski przeniósł się do Holandii na mocy umowy wypożyczenia z Leeds United. W swoim ostatnim wywiadzie przyznał, że jego celem jest regularna gra i powrót do reprezentacji Polski. Jeżeli nadal będzie w Eredivisie prezentował się tak, jak w ten weekend, prawdopodobnie doczeka się powołania od Adama Nawałki.

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Mateusz Klich pierwszą asystę w meczu z Rodą zaliczył już w 13. minucie spotkania. Podanie od Polaka na gola zamienił wówczas Sander van de Streek, który nie zmarnował wyśmienitej okazji, znajdując się oko w oko z golkiperem rywali.

Nasz rodak asystował po raz drugi już w ostatniej części meczu. W 63. minucie znów podał van de Streekowi, a ten posłał futbolówkę do siatki bramki, dzięki czemu Utrecht prowadził aż 3:0!

Klich dla Utrechtu do tej pory nie zdobył żadnego gola, jednak w Holandii ma już za sobą aż 18 celnych trafień. Wiele wskazuje na to, iż Polak udowodnił szkoleniowcowi swoją przydatność dla zespołu i w najbliższym czasie będzie można oglądać go w akcji dość regularnie.

Być może Mateusz Klich wystąpi w marcowych meczach towarzyskich reprezentacji Polski, które znajdują się w planie przygotowań przed mistrzostwami świata 2018.