Trzy gole z rzędu i to Belgia jest w ćwierćfinale!

63

Przegrywali dwiema bramkami, by podnieść się i w ostatniej minucie meczu strzelić gola na wagę awansu do ćwierćfinału MŚ 2018. Właśnie w taki sposób Belgowie wygrali z Japończykami!

Pierwsza połowa w porównaniu z drugą była po prostu nudna. Belgowie, którzy uważani byli za faworytów, zawodzili swoich kibiców, natomiast odważni Japończycy dzielnie walczyli o każdą piłkę i jak tylko mogli starali się stwarzać sytuacje podbramkowe. Starania obu drużyn na nic się jednak zdały i po 45 minutach piłkarze schodzili do szatni, gdy na tablicy wyników widniało 0:0.

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Wpadka Strejlaua podczas transmisji Belgia – Japonia w TVP 1

Kolejna część meczu to prawdziwa mieszkanka niespodzianek oraz zwrotów akcji. Japończycy niespodziewanie w cztery minuty wyszli na dwubramkowe prowadzenie po celnym strzałach Haraguchi’ego oraz Inui’ego.

Przez pewien czas w gwiazdach reprezentacji Belgii widać było niedowierzanie, a nawet przerażenie. Wydawali się nie być przygotowani na taki scenariusz. I aż strach pomyśleć, co by było, gdyby golkiper Japonii nie zaspał przy pierwszym golu, który obudził Czerwone Diabły. Cztery minuty później Belgowie już doprowadzili do remisu, a sprawa awansu znów pozostawała otwarta.

W końcówce widać było zupełnie innych Japończyków. Waleczni samurajowie już nie atakowali, a jedynie bronili dostępu do swojego pola karnego. Belgia natomiast za wszelką cenę chciała uniknąć dogrywki. Udało jej się to w 94. minucie po bramce Chadli’ego.

Bramki online i skrót meczu Belgia – Japonia – OBEJRZYJ TERAZ!

Belgia – Japonia 2:3 (0:0)
0:1 – Genki Haraguchi 48′
0:2 – Takashi Inui 52′
1:2 – Jan Verthongen 69′
2:2 – Marouane Fellaini 74′
2:3 – Nacer Chadli 90’+4′

Składy:

Belgia: Thibaut Courtois – Toby Alderweireld, Vincent Kompany, Jan Vertonghen – Thomas Meunier, Kevin De Bruyne, Axel Witsel, Yannick Carrasco (65′ Nacer Chadli) – Dries Mertens (65′ Marouane Fellaini), Romelu Lukaku, Eden Hazard

Japonia: Eiji Kawashima – Hiroki Sakai, Maya Yoshida, Gen Shoji, Yuta Nagatomo – Makoto Hasebe, Gaku Shibasaki (81′ Hotaru Yamaguchi) – Genku Haraguchi (81′ Keisuke Honda), Shinji Kagawa, Takashi Inui – Yuya Osako.