Z piekła do nieba. Niemcy uratowani przez Kroosa!

174

Niemieccy kibice godzili się pomału z myślą o niepowodzeniu na tegorocznym mundialu, gdy z pomocą reprezentacji przyszedł Toni Kroos. Gol z rzutu wolnego piłkarza Realu Madryt dał jeszcze obrońcom tytułu nadzieję na coś więcej, niż trzy mecze fazy grupowej!

Po niespodziewanej porażce z Meksykiem Niemcy stali pod ścianą. Na porażkę w starciu ze Szwecją pozwolić sobie nie mogli, ale to oni na przerwę schodzi, przegrywając 0:1. W drugiej połowie, za sprawą Reusa, dość szybko udało im się wyrównać. Gol na wagę trzech punktów przyszedł jednak bardzo późno, a wręcz – w ostatniej możliwej chwili.

20PLN bez depozytu! Odbierz darmowe 20 PLN bez depozytu od LVbet kliknij w ten promocyjny link

Dzięki zwycięstwu nad Szwecją Niemcy mogą spać spokojniej, gdyż w ostatniej kolejce zmierzą się z najsłabszą w grupie Koreą Południową. Szwedów czeka natomiast pojedynek z Meksykiem, który do tej pory w Rosji nie stracił jeszcze punktu. Gdyby to „Trzy Korony” wygrały, doszłoby do niecodziennej sytuacji, w której z mundialu odpadnie ekipa z 6 „oczkami” na koncie.

Gole i skrót meczu Niemcy – Szwecja – KLIKNIJ I OBEJRZYJ!

Niemcy – Szwecja 2:1 (0:1)
0:1 – Ola Toivonen 32′
1:1 – Marco Reus 48′
2:1 – Toni Kroos 95′

Składy:

Niemcy: Manuel Neuer – Joshua Kimmich, Antonio Ruediger, Jerome Boateng, Jonas Hector (87′ Julian Brandt) – Sebastian Rudy (31′ Ilkay Guendogan), Toni Kroos – Thomas Mueller, Julian Draxler (46′ Mario Gomez), Marco Reus – Timo Werner.

Szwecja: Robin Olsen – Mikael Lustig, Victor Lindelof, Andreas Granqvist, Ludwig Augustinsson – Viktor Claesson (74′ Jimmy Durmaz), Sebastian Larsson, Albin Ekdal, Emil Forsberg – Marcus Berg (90′ Isaac Kiese Thelin), Ola Toivonen (77′ John Guidetti).

Żółte kartki: Jerome Boateng (Niemcy) – Albin Ekdal (Szwecja).

Czerwona kartka: Jerome Boateng (za drugą żółtą kartkę).